DIAGNOSTICS
Dental examination150 zł
Expert consultation200 zł (temporomandibular joints 250zł)
Check-up every half a year200 zł

Podczas pierwszej wizyty lekarz wykonuje dokładny przegląd zębów oraz przeprowadza wywiad z pacjentem w celu jak najpełniejszego zrozumienia przyczyn zgłoszenia się na wizytę. Pacjent otrzymuje pełną informacje na temat stanu własnych zębów lub danego problemu, z którym pojawił się w gabinecie.

Badanie radiologiczne należy do podstawowego badania w stomatologii. Umożliwia po stawienie prawidłowego rozpoznania i zaplanowania właściwego leczenia. Badania tomograficzne szczególnie przydatne są w planowaniu bezpiecznych zabiegów umieszczania implantów zębowych. Zdjęcia wykonane cyfrowymi aparatami w naszej pracowni cechuje redukcja dawki promieniowania nawet do 90% w stosunku do konwencjonalnego zdjęcia RTG. Uzyskujemy natychmiastowy wynik badania na monitorze komputera.


PREVENTIVE DENTISTRY
Fillings
300 – 500 zł (with local anesthetic)
Medical dressing – 100 zł
Anesthesia – 50 zł
WAND Anesthesia – 80 zł
Cosmetic restorative fillings
Direct restoration of the whole crown with composite materials
600 zł

Głównym celem stomatologii zachowawczej jest “zachowanie” zdrowych i żywych zębów w jamie ustnej. Wykorzystując metody leczenia ubytków oraz profilaktyki, dąży się do od- zyskania pełnego zdrowia zęba, czyli przywrócenia jego funkcji, estetyki i wytrzymałości.

W trosce o Państwa komfort oraz bezbolesność podczas wizyt w naszym centrum znieczulenie zawsze jest bezpłatne. Wizyta w gabinecie stomatologicznym jest przyjemnością od kiedy wszystkie zabiegi, nawet te najprostsze, można wykonać ze znieczuleniem. Dla osób obawiających się bólu podczas znieczulania lub nielubiących widoku igły proponujemy zupełnie bezbolesne, nowatorskie rozwiązanie znieczulenia komputerowego.

Wypełnienie zęba materiałem światłoutwardzalnym to najbardziej estetyczne i nowoczesne rozwiązanie uzupełniania ubytków. Po oczyszczeniu zęba z próchnicy lekarz uzupełnia brakujące tkanki wypełnieniem pozwalającym przywrócić w maksymalnie możliwy sposób pierwotny wygląd zęba.

PREVENTIVE DENTISTRY
Oral Hygiene Instruction50 zł
Hygienisation
Professional ultrasonic teeth cleaning
300 zł
Additional sandblasting150 zł
Tooth remineralisation150 zł
LED lamp whitening
during one visit in the office
1500 zł
Teeth whitening with dental trays – two arches1300 zł

Najważniejszym czynnikiem mającym wpływ na stan zdrowia jamy ustnej jest jej higiena. powstająca na zębach składa się w głównej mierze z bakterii. Zalegająca i nieusunięta płytka, prowadzi początkowo do demineralizacji, a następnie do powstania ubytku. Czyszczenie zębów ma na celu usunięcie płytki nazębnej, przebarwień jak i złogów twardych (kamienia nazębnego), a co za tym idzie poprawienie zarówno stanu higieny jak i efektu estetycznego uzębienia.

Piękny, biały uśmiech to dzisiaj niezwykle ceniony atut. Dodaje nam uroku i pewności siebie co przekłada się na poprawę samopoczucia. Wybielanie zębów odbywa się dzięki specjalistycznej lampie wybielającej podczas jednej wizyty w gabinecie lub dzięki zakładanym na noc nakładkom na zęby, do których aplikuje się wybielający żel.

PEDIATRIC DENTISTRY
Adaptation visit150 zł
Sealing100 zł
Colour filling in a milk toothod 200 zł
Milk tooth extraction150 zł

Zdrowe zęby u dzieci są niezwykle ważne dla późniejszego zdrowia zębów stałych. Rodzice muszą zwracać szczególną uwagę na stan zębów mlecznych i nowo wyrzniętych zębów stałych swoich dzieci. Próchnica u dzieci może przebiegać pod różnymi postaciami, często nie widoczne lub małe ubytki, kryją rozległą próchnicę.

Pierwsza wizyta w życiu dziecka w gabinecie jest niezwykle ważna i rzutuję na późniejszy stosunek dziecka do leczenia zębów na długi czas. Powinna być przeprowadzona w wieku około 18 miesięcy i mieć charakter wizyty adaptacyjnej, w której dziecko poznaje gabinet i oswaja się z lekarzem stomatologiem. Ważne jest, aby wizyta ta miała charakter profilaktyczny zanim pojawią się jakiekolwiek dolegliwości.

ENDODONTICS ROOT CANAL TREATMENT
Incisors
ones, twos, canines – one canal
from 600 zł (one channel)
Premolarsfrom 900 zł (two channel)
Three – four molars
channels
from 1600 (3-4 channels)
Tooth reconstruction with crown-root inlay400 zł

Leczenie kanałowe (inaczej zwane endodontycznym) polega na usunięciu zmienionej lub martwej miazgi zęba w znieczuleniu miejscowym, odpowiednim opracowaniu kanałów zęba oraz wypełnieniu ich specjalistycznym materiałem. Często silne dolegliwości bólowe związane są z infekcja spowodowaną przez bakterie docierające do wnętrza korzenia. Częstym powodem leczenia kanałowego jest nieleczona próchnica lub zaawansowane urazy zęba. Liczba kanałów i ich kształt zależy od rodzaju zęba i złożoności systemu korzeniowego. Leczenie kanałowe wykonywane jest zawsze przy użyciu mikroskopu, który jest w cenie leczenia.

ENDODONTICS ADDITIONAL ROOT CANAL TREATMENT
Second root canal treatment
(depends on complexity degree) additional cos)
od 450 zł according to the treatment plan
Removal of a broken tool from a canalfrom 800 zł
Removal of a crown root inlayfrom 800 zł as an independent treatment. If during treatment – to be agreed with the doctor

Zdarzają się również przypadki, które z wielu różnych powodów wymagają powtórnego leczenia kanałowego (tzw. re-endo). Często takie zęby nie wykazują żadnych objawów mogących świadczyć o niepowodzeniu pierwotnego leczenia. Należy pamiętać, że zęby z nieprawidłowo przeprowadzonym leczeniem kanałowym mogą być potencjalnym źródłem wielu dolegliwości i chorób zlokalizowanych w innych narządach takich jak oczy serce czy nerki. Bardzo ważna jest okresowa kontrola radiologiczna wszystkich zębów zwłaszcza leczonych endodondycznie. Powtórne leczenie jest zawsze bardziej skomplikowane czasochłonne oraz wymaga od lekarza dużego doświadczenia.

Dodatkowo do kosztów leczenia kanałowego lekarz może doliczyć w zależności od sytuacji następujące usługi.

W trosce o jak najwyższą skuteczność Państwa leczenia posiadamy najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny, który często jest niezbędny do tego, aby w 100% prawidłowo i bezbłędnie wykonać zabieg. Począwszy od dokładnego badania stanu uzębienia, po leczenie kanałowe, aż po najtrudniejsze zabiegi chirurgiczne wykonujemy przy użyciu mikroskopów, które znajdują się w każdym gabinecie. Posiłkujemy się również najnowocześniejszą diagnostyką zarówno cyfrowymi zdjęciami rentgenowskimi jak i stożkową tomografią komputerową 3D.

SINGLE-UNIT CROWN
Ceramic fused to metal crown1300 zł
Ceramic zirconium crown1400 zł – 1800 zł
Full ceramic crown 1800 zł

Korony stanowią jakby czapkę pokrywającą ząb i odtwarzającą naturalny kształt dostosowany kolorystycznie do całego uzębienia. Celem wykonania korony na dany ząb szlifuje się odpowiednią ilość tkanek danego zęba by stworzyć miejsce dla materiału, z którego zostanie wykonana korona.

Cienki płatek porcelany lub kompozytu, przyklejany na powierzchnię zęba. Licówka maskuje wszelkiego rodzaju niedoskonałości zębów, takie jak nierówności, przebarwienia, nieestetyczny kształt lub położenie licówkom uzyskujemy piękny i nieskazitelny uśmiech, a idealne odwzorowanie szkliwa sprawia, że są nie do odróżnienia od zębów naturalnych. pełnoceramiczna

INLAY / ONLAY
Ceramic, porcelain, hybrid inlay-onlay1300 zł – 1800 zł

Inlay i Onlay to bardzo estetyczne i trwałe uzupełnienia zęba, które stosuje się w przypadku dużych ubytków. Są alternatywą dla zwykłych kompozytowych wypełnień. Umożliwiają dokładną rekonstrukcję kształtu anatomicznego (guzków, bruzd, punktów stycznych między zębami). Wykonuje się je w pracowni protetycznej na podstawie pobranych wycisków.

DENTURES
Partial denturesod 1200 zł
Complete snap-in dentureod 2500 zł
Framework denture – metal, acetal, BioHPPfrom 3200 zł

Protezy mogą uzupełniać braki począwszy od jednego zęba (mikroprotezka) do wielu zębów w brakach międzyzębowych jak i wszystkie zęby przy brakach całkowitych, czyli bezzębiu. Często podczas leczenia za pomocą protez stosuje się implanty eliminując jednocześnie wiele problemów związanych z brakiem uzębienia, których nie da się wyeliminować stosując tradycyjne metody.

Proteza częściowa – ruchoma proteza stomatologiczna, która uzupełnia częściowy brak uzębienia i może być przez pacjenta swobodnie wyjmowana. Mocuje się ją za pomocą elementów kotwiczących elastycznych i sztywnych.

Proteza całkowita osiadająca służy do uzupełnienia uzębienia, kiedy brakuje całkowicie zębów lub w przypadku rozległych braków częściowych zębów. Protezy te przenoszą nacisk bezpośrednio na dziąsło (a nie na kość), co ogranicza możliwość uzyskania sity żucia do około 25% tej, która była uzyskiwana na zębach własnych.

Proteza szkieletowa uznawana jest za najlepszy wybór spośród protez ruchomych, gdyż nie działa destrukcyjnie na tkanki przyzębia, co spowodowane jest odpowiednim przenoszeniem sit na zęby. Zbudowana jest z metalowego trzonu dopasowanego do podłoża jamy ustnej oraz akrylowych części imitujących dziąsła oraz zęby.

IMPLANTS
2 implants + clasps – Locator + acrylic denture11.700 zł (2x 3000 impl, 2×1600 elementy protetyczne, 2500 proteza) + ewentualne wzmocnienie 800 zł
4 implants + metal-based framework dentureok. 20000-29000 zł
Implant śrubowy (CWM, MIS, NEODENT, BICON, THOMEN, ANKYLOZ) – część chirurgicznacena przy pojedynczym implancieOdsłonięcie implantu 300 zł3000 zł
Korona + łącznik700 – 1000 zł łacznik + 1300 zł  = do 2300 zł
lub
700 – 1000 łącznik + 1800 zł
= do 2800 zł

W zdecydowanej większości przypadków najlepszym rozwiązaniem w wypadku stosowania protez stomatologicznych jest zastosowanie implantów stomatologicznych jako podstawy, na której zostaną osadzone protezy. Implanty imitują korzenie, dzięki czemu solidnymi podporami pozwalającymi na bezproblemowe i komfortowe korzystanie z nowych zębów.

Dzięki zastosowaniu w naszej klinice nowoczesnej tomografii komputerowej 3D, jesteśmy w stanie precyzyjnie zaplanować każdy zabieg, z dokładnością do dziesiętnych części mili- metra i niemal całkowicie przewidzieć i zminimalizować ryzyko wystąpienia powikłań pod- czas skomplikowanych zabiegów z zakresu implantologii i chirurgii stomatologicznej.

Implant można porównać do sztucznego korzenia, Stanowi on bazę dla pracy protetycznej, która chcemy uzupełnić lukę w luku zębowym. Implant jest mata tytanowa śrubka, która jest chirurgicznie umieszczana w kości szczęki bądź żuchwy w miejscu brakującego zęba. Spełnia on rolę filara, na którym może zostać osadzona zaprojektowana praca protetyczna. Główne zalety stosowania implantów:
– bardzo długotrwały efekt
– zapobieganie utracie kości
– wyższy komfort, swoboda i łatwość spożywania posiłków
– odzyskanie dawnego pełnego i ładnego uśmiechu

Dzięki specjalnym krótkim implantom BICON możemy często uniknąć wielu skomplikowanych i kosztownych procedur odbudowy kości wyrostka zębodołowego czy podnoszenia dna zatoki szczękowej.

IMPLANT PROCEDURES
Atraumatic tooth extraction with collagen-based, bone-like material regeneration, barrier membranefrom 500 – 1500 zł
Bone Regeneration – ALVEOLAR RIDGE AUGMENTATION price depends on the affected area and the amount of used materialfrom 2000 zł
Alveolar ridge splitting during implant insertion in case of insufficient wid1000 zł
MAXILLARY SINUS FLOOR ELEVATION OPEN METHOD – lateral windowfrom 2500 zł
MAXILLARY SINUS FLOOR ELEVATION CLOSE METHOD – crestal windowfrom 1500 zł
Autogenous bone harvesting and grafting – AUTOGRAFT2000 zł
Using PRF MEMBRANE from THE PATIENT’S OWN CENTRIFUGED BLOOD – platelet-rich fibrin used during tooth extraction, in regenerative materials, periodontal surgery350 zł

Aby zapobiec zanikowi kości po usunięciu zęba zaleca się zabezpieczenie zębodołu jedną z kilku technik.

Ambulatoryjne zabiegi augmentacyjne wykonujemy w pełnym zakresie z zastosowaniem dużej różnorodności dostępnych materiałów uzależnionych od konkretnych wskazani warunków.

Możliwe są postępowania jednowizytowe łączące odbudowę kości połączoną z implantacją lub etapowe zakładające regenerację kości poprzedzającą wszczepienie.
TOOTH IMPLANT
Implant exposurefrom 200 zł
Porcelain fused to metal crowns  + titanium abutment1700 zł – 1900 zł
Zirconium crown 2500 zł

Pomimo, iż do wyboru jest wiele możliwych opcji uzupełnienia braków zębowych, żadna z nich nie da takiej efektywności, funkcjonalności i wytrzymałości jak implant zębowy. W wielu przypadkach klinicznych implanty są jedyną logiczną i rozsądną możliwością odbudowy braków zębowych stanowiąc pewny fundament dla zaprojektowanej pracy odtwórczej w pełni naśladującej naturę.

Choroba okluzyjna dysfunkcja narządu żucia
Deprogrammer600 zł
Registration100 zł
Analysis (discussing treatment plan)200 zł
EquilibrationAfter consultation

Prawidłowe ułożenie górnych i dolnych zębów oraz ich właściwe i symetryczne kontaktowanie się na całej powierzchni to warunki zdrowego i ładnego uśmiechu. Patologiczne zmiany narządu żucia wpływają niekorzystnie zarówno na zdrowie uzębienia, jak i funkcjonowanie człowieka. obejmują niekontrolowane zgrzytanie zębami, zaciskanie zębów bruksizm, ale i są przyczyną bólów zębów, mięśni twarzy podczas gryzienia pokarmów oraz przeskakiwania i trzasków w stawach skroniowo-żuchwowych, czy nawet bólów głowy i szumów w uszach.


ORTHODONTICS
Consultation with a orthodontic package300 zł
Metal braces (1 arch)2000 zł
Aesthetic braces (1 arch)3500 zł
Lip Bumper (1 arch)600 zł
Trans-Palatal Arch (1 arch)550 zł
Removable braces (1 arch)500 – 600 zł

Celem działań ortodontycznych jest uzyskanie prawidłowego zgryzu, czyli relacji górnego luku zębowego do dolnego. Osiągnięcie zamierzonego efektu leczniczego i estetycznego dokonuje się poprzez przesunięcia, zmiany nachylenia i rotację zębów.

Podczas konsultacji ortodonta przeprowadza szczegółowe badanie zgryzu i czynności mięśni. Pobiera wyciski do gipsowych modeli diagnostycznych, wykonuje konieczne zdjęcia RTG, wykonuje fotografie zewnątrz i wewnątrz ustne oraz opracowuje plan leczenia wraz z kosztorysem. Po wizycie na podstawie zdjęć fotograficznych i rentgenowskich dokonuje analizy cefalometrycznej, która jest przedstawiona na kolejnej wizycie.

ORTHODONTIC TREATMENT
Check-up every 6-8 weeks (1 arch)100 – 150 zł
Separation50 zł
Emergency50 zł
Braces removal, scaling, sandblasting, polishing200 zł
Permanent retainer400 zł
Positioner350 zł
Acrylic base plate500 zł

Leczenie ortodontyczne jest leczeniem długotrwałym. By przyniosło oczekiwane efekty trzeba szczególnie dbać o higienę jamy ustnej podczas noszenia aparatów oraz ściśle przestrzegać zaleceń ortodonty, co do postępowania i wizyt kontrolnych.

Price list:

The current simplified price list is also available for download in PDF format

Payment methods:

  1. Cash
  2. Payment card (also pre-authorization of the payment card)

In some cases a deposit is charged. The deposit is collected in the form of cash or as a pre-authorization of the payment card!

This site uses cookies to provide services at the highest level. By continuing to use the site, you agree to their use.

Accept Read more