Mówimy po ukraińsku / Ми розмовляємо українською

Fotografia w stomatologii to nie tylko kwestia pokazania efektu przed i po, ale również ważny element w diagnostyce naszych pacjentów.

Aparat fotograficzny jest jednym z podstawowych narzędzi, służącym do wykonywania zdjęć potrzebnych do oceny rysów twarzy pacjenta, profilu, uśmiechu oraz zgryzu. Zdjęcia te są podstawą do diagnostyki ortodontycznej oraz do oceny potrzeb estetycznych i okluzyjnych pacjenta. Są punktem wyjścia do opracowania planu leczenia, oceny postępów oraz efektów końcowych terapii. Zdjęcia służą również samym pacjentom do wizualizacji efektów wykonanej pracy.

Sztuka fotografii, to nie tylko fantastyczne i dające wiele satysfakcji medium, ale dokumentacja fotograficzna w przypadku niektórych procedur to absolutny obowiązek lekarza. Ludzka pamięć ma to do siebie, że jest niestety ulotna, a niektóre, bardziej rozległe plany leczeń wymagają wiele czasu. Fotografia pozwala cofnąć się wstecz, zweryfikować sytuację pierwotną i jeszcze bardziej precyzyjnie i lepiej leczyć. W myśl zasady jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów, nie ma nic bardziej wartościowego.

Zdjęcia to jednocześnie medium stanowiące platformę dialogu, między lekarzem i Pacjentem oraz równorzędnie między lekarzem, a laboratorium. Dobrze wykonane fotografie pozwalają idealnie dobrać kolor, dopasować kształt i formę zęba. Widząc zdjęcia wszystko staje się jasne i zrozumiałe. Pacjent zaczyna widzieć to na co zwraca uwagę lekarz. W przeciwnym wypadku może tylko sobie wyobrazić coś, co może brzmieć niezrozumiale.

Podsumowując w stomatologii posługujemy się fotografią w celu polepszenia komunikacji z pacjentem, technikiem dentystycznym a także między lekarzami. Zdjęcia mogą być wykorzystane jako rejestracja przebiegu leczenia, są przydatne przy diagnostyce.

Nie wyobrażamy sobie także publikacji naukowych bez profesjonalnych zdjęć ukazujących omawiane zagadnienie.

This site uses cookies to provide services at the highest level. By continuing to use the site, you agree to their use.

Accept Read more