Mówimy po ukraińsku / Ми розмовляємо українською

Jeżeli chcemy, aby nasz pocałunek był czystą przyjemnością, musimy pamiętać o odpowiedniej higienie jamy ustnej.

Nieprzyjemny zapach z ust potrafi obrzydzić każdą randkę. Co więcej, często o tym nie wiemy. Najczęściej winę ponosi nieprawidłowa higiena jamy ustnej, choroby zębów lub dziąseł.

Jeśli chcesz być pewny, że nigdy nie będziesz przyłapany w sytuacji, gdy masz nieświeży oddech zapoznaj się z dziesięcioma sposobami na to, by twój oddech był zawsze świeży, a ty gotowy do pocałunku.

1. Szczotkuj zęby i język dwa razy dziennie

Bakterie powodujące przykry zapach z ust mogą osadzać się na języku i zębach, więc nie zapominaj o szczotkowaniu języka, szczególnie jego tylnej części, za każdym razem, gdy szczotkujesz zęby. W jednym z badań wykazano, że szczotkowanie języka zmniejsza nieprzyjemny oddech o 70%. Pamiętaj, że należy to robić codziennie, a nawet dwa dwa razy dziennie.

2. Regularnie badaj zęby u dentysty

Przykry zapach z ust może być również skutkiem próchnicy, ważne jest więc regularne sprawdzanie stanu uzębienia. Dentysta poinformuje cię, jak często powinny się one odbywać, w oparciu o ocenę stanu twoich zębów i dziąseł. Podczas wizyty możesz też poprosić o profesjonalne oczyszczenie zębów, co pomoże ci w utrzymaniu świeżego oddechu.

3. Czyść codziennie zęby nicią dentystyczną

Małe cząstki jedzenia mogą utkwić pomiędzy zębami i samo szczotkowanie nie rozwiąże tego problemu. Jeśli nie pozbędziemy się tych resztek, bakterie w twoich ustach będą miały pożywkę i będą powodować niemiły oddech. Codzienne nitkowanie zębów jest jedynym sposobem na pozbycie się tych małych cząsteczek jedzenia.

4. Używaj antybakteryjnego płynu do płukania ust

Antybakteryjny płyn do płukania ust zabije bakterie, których samo szczotkowanie nie usunie i utrzyma przez długi czas świeżość w twoich ustach. Stosuj taki płyn po każdym myciu zębów i używaj takich, które zawierają chlorheksydynę lub chlorek cetylpirydyniowy, ponieważ są to substancje najlepiej zwalczające bakterie powodujące przykry zapach z ust.

5. Unikaj pokarmów powodujących brzydki zapach z ust

Niektóre typy pokarmów są znane z tego, że powodują przykry zapach z ust, a są to cebula, czosnek i kawa. Kwaśne pokarmy również mogą się do tego przyczyniać, ponieważ zmieniają równowagę pH w ustach, co powoduje szybsze namnażanie się bakterii.

6. Pij dużo wody

Kiedy masz sucho w buzi, twój przykry zapach z ust będzie jeszcze gorszy, a więc zadbaj o to, abyś piła dużo wody w ciągu dnia, aby utrzymać świeży oddech. Powinnaś pić dużo wody ze względu na korzyści zdrowotne z tym związane, a więc ze wszech miar jest to dla ciebie dobre.

7. Ogranicz cukier

Cukier jest kolejnym produktem, który bakterie uwielbiają, a kiedy mają pożywkę, twój zapach z ust staje się nieprzyjemny. Ogranicz słodkie napoje i pokarmy, a w twoich ustach będzie mniej bakterii i twój oddech będzie bardziej świeży.

8. Jedz więcej surowych owoców i warzyw

Kiedy masz ochotę na przekąskę, jedz surowe warzywa i owoce. To zaspokoi twój głód i pomoże odświeżyć oddech. Przegryzanie jabłek, marchewek czy selera sprawi, że małe cząstki jedzenia, które często pozostają pomiędzy zębami, zostaną usunięte. Ponadto, zwiększą produkcję śliny i pomogą wypłukać z ust bakterie. Świeże owoce i warzywa wspomogą również pracę twojego układu trawiennego, co wpływa na świeżość oddechu.

9. Chorofil – jedz zieloną pietruszkę

Zielony listek pietruszki, który zostawiasz na talerzu może uratować cię od wstydliwego problemu przykrego zapachu z ust. Pietruszka zawiera chlorofil, który jest naturalnym dezodorantem, a więc żucie pietruszki na koniec posusunąć niemiły oddech.

10. Żuj gumę bez cukru

Obok powyżej wymienionych sposobów, najlepszym sposobem na nagłą potrzebę świeżego oddechu, gdy wiesz, że zbliża się chwila pocałunku, jest żucie gumy bez cukru. Nie tylko miętowy zapach odświeży ci usta. Guma stymuluje produkcję śliny, która wypłucze bakterie powodujące niemiły oddech.

Pamiętajmy, że piękny, zdrowy uśmiech to doskonały afrodyzjak.

Nieskazitelny uśmiech i świeży oddech jest jedną z ważniejszych rzeczy, na które kobiety zwracają uwagę oceniając mężczyznę.

Bez wątpienia właściwa higiena jamy ustnej sprawia, że jesteśmy jeszcze bardziej atrakcyjni.

This site uses cookies to provide services at the highest level. By continuing to use the site, you agree to their use.

Accept Read more