Mówimy po ukraińsku / Ми розмовляємо українською

Profilaktyka stomatologiczna pierwszym krokiem do dużych oszczędności.

Profilaktyka to prosta metoda dla każdego, im wcześniej wprowadzona tym dająca lepsze efekty – zdrowe zęby i dziąsła, oszczędność czasu i pieniędzy przeznaczonych na leczenie zębów i przyzębia piękny naturalny i własny uśmiech przez całe życie.
Uśmiech rozjaśnia Twoją twarz, każdy człowiek posiadający jasny i piękny uśmiech zdecydowanie zyskuje na atrakcyjności. Ładny i zdrowy – dodaje pewności siebie, wzmacnia poczucie własnej wartości. Stąd istotne jest systematyczne dbanie o profilaktykę chorób dziąseł i naturalnego uzębienia. W stomatologii, podobnie jak w każdej dziedzinie medycyny, najważniejszą rolę w zapobieganiu chorób dziąseł, przyzębia i zębów, odgrywa profilaktyka. Dotyczy ona nie tylko dzieci, ale również dorosłych.

Profilaktyka stomatologiczna – mniej bólu i mniejsze koszty

Regularne wizyty stomatologiczne zarówno dzieci jak i dorosłych dają duże szanse na zachowanie własnego uzębienia do późnej starości, zwłaszcza, jeśli będą połączone z zabiegami profilaktycznymi.
Wiele osób zwleka z podjęciem leczenia zachowawczego w obawie przed bólem. Jest to zupełnie nieuzasadnione, ponieważ dzisiejszym standardem jest całkowicie bezbolesne leczenie próchnicy.

W Klinice Stomatologicznej Sypień zapewniamy Pacjentom maksymalny komfort dzięki komputerowemu znieczuleniu The Wand. To technologia bezstrzykawkowego podania środka znieczulającego, dzięki której nie tylko samo zakładanie plomby, ale również moment wprowadzenia anestetyku do tkanek jest niewyczuwalny przez Pacjenta.

Ponadto podjęcie leczenia odpowiednio wcześnie – gdy tylko lekarz podczas wizyty kontrolnej zauważy pierwsze objawy próchnicy – pozwoli uniknąć dotkliwego bólu, który wywołuje próchnica w kolejnych stadiach, gdy dojdzie do uszkodzenia szkliwa i naruszenia głębszych warstw zęba. W takiej sytuacji konieczne jest przeprowadzenie leczenia kanałowego, a jeśli ząb będzie mocniej uszkodzony – usunięcie go i wszczepienie implantu. Oczywiście w przypadku leczenia kanałowego lub implantologicznego także stosujemy technologię komputerowego znieczulenia. Zabiegi te są całkowicie bezbolesne, jednak trwają dłużej, w związku z czym są mniej komfortowe dla Pacjenta niż standardowe założenie plomby. Przykładowo wszczepienie implantów wymaga długotrwałego procesu regeneracji – m.in. dlatego warto stale dbać o uzębienie i jak najszybciej reagować na każdy niepokojący objaw.

Zapobieganie jest tańsze niż leczenie

Kolejnym powodem, dla którego leczenie warto podjąć jak najszybciej jest fakt, że im bardziej zaawansowane stadium choroby – tym wiecej czasu musimy poświęcić na leczenie i tym wyższy jest koszt wszystkich procedur. Cena złożonych zabiegów stomatologicznych jest uzasadniona użyciem zaawansowanych technologii, kosztownych materiałów, np. tytanowego implantu, a także faktem, że praca stomatologa jest w tym przypadku znacznie dłuższa i wymagająca więcej doświadczenia, unikatowych umiejętności oraz doskonałej precyzji.
Warto jednak pamiętać, że dbając o zęby regularnie możemy nie dopuścić do dalszych powikłań i tym samym uniknąć złożonego leczenia, oszczędzając sporo cennego czasu i pieniędzy.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Na koniec dodajmy, że najlepszym z możliwych rozwiązań jest niedopuszczenie do pojawienia się jakiejkolwiek choroby.

Jak możemy to zrobić?

Zacząć prowadzić regularną profilaktykę chorób jamy ustnej. W ten sposób unikniemy wszelkich problemów związanych z próchnicą i paradontozą. W tym celu oprócz standardowej, codziennej pielęgnacji zębów (szczotkowanie min. 2 razy dziennie, nitkowanie, płukanie ust) trzeba wdrożyć odpowiednie zabiegi w gabinecie stomatologicznym.

Należy do nich m.in skaling który powinno się wykonywać co 6 miesięcy. Oznacza to, że wystarczy poświęcić zaledwie 2 godziny w ciągu roku w gabinecie stomaotologicznym, aby zachować zdrowie swoich zębów.

Jeśli chcesz rozpocząć już teraz – umów się na wizytę, dzwoniąc pod numer (+48) 338 227133 lub 730 227133

This site uses cookies to provide services at the highest level. By continuing to use the site, you agree to their use.

Accept Read more