Mówimy po ukraińsku / Ми розмовляємо українською

Dlaczego warto dbać o zęby w ciągu całego życia ?

Doskonale wiemy, jak ważny jest uśmiech na co dzień. Piękny uśmiech to jedna z  pierwszych rzeczy, na które zwracamy uwagę patrząc na druga osobę. Zdrowy uśmiech dodaje atrakcyjności, sprawia że jesteśmy dobrze odbierani przez otoczenie i lepiej się czujemy. W dzisiejszych czasach jest to niezwykle znaczące, by zęby były w jak najlepszym stanie gdyż śnieżnobiałe zęby i szczery uśmiech to podstawa dobrego samopoczucia i pewności siebie.

Świadczy to o nas samych, dlatego też warto dbać o nie każdego dnia naszego życia.

Atut i wizytówka

Piękny uśmiech, odsłaniający zadbane białe zęby to więcej sukcesów w życiu towarzyskim i zawodowym. Udowodniają to rok po roku kolejne badania społeczne, regularnie przeprowadzane na świecie. Nie ma znaczenia środowisko w jakim żyjemy – w każdym przypadku ładny uśmiech będzie naszą drogą w kierunku sukcesu.

Jeśli więc uśmiech ma tyle korzyści, dlaczego nie uśmiechamy się częściej? Powodów może być wiele, ten najważniejszy to stan naszego umysłu i emocji.

W stresie i napięciu towarzyszącym codziennemu życiu po prostu zapominamy o uśmiechu. Jeżeli jeszcze do tego dojdzie zły stan naszego uzębienia, wówczas niechętnie się uśmiechamy.

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w naszym życiu społecznym odgrywa uzębienie w nienagannym stanie. Do gabinetów stomatologicznych sprowadza dziś pacjentów nie tylko próchnica i nagły ból, ale chęć posiadania promiennego uśmiechu.   postrzegani jako osoby atrakcyjne, zdrowe i młode . Z  badań wynika bowiem, że ocena atrakcyjności osoby z pięknymi zębami wzrasta aż o 20 procent. Znacząco zwiększają się szanse na znalezienie ciekawszej pracy, a otoczenie postrzega ludzi o zdrowym uśmiechu jako znacznie młodszych niż naprawdę są.
Kwestia ta dotyczy nie tylko kobiet, nowocześni mężczyźni w równym stopniu interesują się stomatologią estetyczną. Wygląd zębów jest dla nich tak samo ważny jak stan włosów na głowie, a obawa przed łysieniem idzie w parze z obawą przed nieestetycznym stanem jamy ustnej. Okazuje się także, że białe zęby podkreślają wysoki status materialny i „wysyłają sygnały” o kulturze osobistej i wyższym wykształceniu ich posiadacza.

Ładny uśmiech zwiększa szanse na udane życie towarzyskie, znalezienie dobrej pracy czy atrakcyjnego partnera. A przede wszystkim odmładza i poprawia samopoczucie.

Względy zdrowotne.

Dbając o urodę swoich zębów warto zdać sobie sprawę, że ich doskonały stan to nie tylko kwestia estetyczna, ale przede wszystkim zdrowotna i to w szerokim znaczeniu.

Chociaż niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, to stan uzębienia ma ogromny wpływ na kondycję całego organizmu. Ostatnie badania wskazują jednoznacznie na to, iż wszelkie choroby przyzębia mogą w prosty sposób doprowadzić do wielu niebezpiecznych dolegliwości i schorzeń. Dlaczego tak się dzieje? Otóż chorobotwórcze bakterie ukrywające się w zakamarkach zębów i dziąseł mogą przeniknąć do krwiobiegu, a wraz z im do niemal wszystkich narządów odpowiadających za zdrowie człowieka. Zatem jakiekolwiek zaniechania w sprawie uzębienia mogą mieć nieprzyjemne skutki zdrowotne. Nie warto do tego doprowadzać – tym bardziej, iż regularne wizyty u stomatologa pozwalają z odpowiednim wyprzedzeniem zapobiegać wszelkim nieprawidłowościom.

Względy psychologiczne

Piękny i zadbany uśmiech odgrywa w życiu każdego człowieka niebagatelną rolę – i to nie tylko pod względem estetycznych czy zdrowotnym, ale także psychologicznym.

Osoba mogąca pochwalić się białym i przede wszystkim zdrowym uśmiechem zyskuje nie tylko w wymiarze fizycznym, ale także psychicznym. Piękny uśmiech to gwarancja pewności siebie, poczucia własnej wartości, wysokiej samooceny i doskonałego samopoczucia. Osoby nie mające problemów z uzębieniem częściej się uśmiechają i nie wstydzą się własnego wyglądu. A to wszystko ma przełożenie na ich kontakty z innymi ludźmi.

Higiena to podstawa

Kluczem do pięknego i zdrowego uśmiechu jest codzienna higiena jamy ustnej i zębów oraz regularne przeglądy stanu uzębienia w gabinecie stomatologicznym,

W domu możemy dbać o higienę przede wszystkim poprzez prawidłowe szczotkowanie zębów. Zapobiega to powstawaniu wielu chorobom zębów i dziąseł. Eliminuje również nieprzyjemny oddech, usuwa resztki jedzenia i płytkę nazębną. Do zachowania prawidłowej higieny jamy ustnej zalecane jest szczotkować zęby przynajmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku przez 2-3 minuty.  Warto pamiętać o tym, że szczoteczka nie zawsze dotrze do przestrzeni międzyzębowych, dlatego te należy oczyścić nicią dentystyczną. Nitka dentystyczna dociera do miejsc niedostępnych dla szczoteczki i pomaga usunąć resztki jedzenia i osadu nazębnego.

Oprócz domowych zabiegów higienicznych bardzo ważna jest systematyczna kontrola i wykonywanie profesjonalnych zabiegów w gabinecie stomatologicznym.

Aby nasz uśmiech zachwycał i zyskał nowy lepszy – zdrowy wygląd raz na pół roku należy udać się do gabinetu stomatologicznego w celu przeprowadzenia profesjonalnych zabiegów z zakresu HIGIENIZACJI JAMY USTNEJ. Profesjonalna higienizacja powinna być wykonywana w gabinecie stomatologicznym przez wykwalifikowaną HIGIENISTKĘ STOMATOLOGICZNĄ.

Warto podkreślić, że dbanie o piękne i zdrowe zęby nie tylko przyczynia się do poprawienia stanu zdrowia całego organizmu, ale przede wszystkim do lepszego wyglądu i dobrego samopoczucia.

Zapraszamy również na nasze pozostałe artykuły w temacie higieny jamy ustnej:

1. Prawidłowa higiena jamy ustnej. Higienistka i jej rola w gabinecie stomatologicznym
2. Higiena jamy ustnej w pigułce

This site uses cookies to provide services at the highest level. By continuing to use the site, you agree to their use.

Accept Read more