Mówimy po ukraińsku / Ми розмовляємо українською

Tomasz i Michał Sypień wzięli udział w szkoleniu organizowanym przez firmę Bicon, producenta i dostawcy rozwiązań implantologicznych dla stomatologii.

Curriculum Implantologiczne w Bicon Institute w Bostonie odbyło się w dniach 6-10.06.2012. W sumie to 4 dni wykładów, szkoleń oraz procedur leczniczych z udziałem pacjentów. Po intensywnej pracy i nauce był również relaks i zwiedzanie Bostonu piątego dnia.

Wykłady i szkolenia prowadzone były przez śmietankę specjalistów stomatologów ze Stanów i Brazylii, wykładowców Harwardu, członków licznych stowarzyszeń medycznych oraz doświadczonych chirurgów. Byli to dr Vincent J. Morgan, dr n. med. Rainier Urdaneta, dr n. med. Shadi Daher oraz Drauseo Speratti.

W szkoleniu wzięło udział około 12 osób z Polski.

Co odkryli w Bostonie nasi chirurgowie – implantolodzy?

Tomasz Sypień:

„Ciekawie było zobaczyć jak amerykańscy lekarze i pacjenci cenią przede wszystkim „funkcje” i prostotę rozwiązań implantlogiczych i protetycznych. Dzięki takiemu postępowaniu w naszej europejskiej modyfikacji jesteśmy w stanie zaoferować wiele wypróbowanych metod leczniczych. Szczególne znaczenie ma tutaj wykorzystanie specyficznych krótkich  implantów firmy Bicon. Te czynniki pozwalają do minimum ograniczyć ból pozabiegowy oraz uniknąć w wielu wypadkach dodatkowego zabiegu podniesienia zatoki w celu implantacji w szczęce.”

Michał Sypień:

„Jako specjaliści implantolodzy z Europy nie mamy się czego wstydzić w USA , procedury, sprzęt oraz dostępne materiały mamy takiej samej jakości. Dbałość o estetykę naszych pacjentów  dorównuje populacji z za oceanu, bardzo dobrze jest skonfrontować swoje doświadczenia z innymi szczególnie na taką odleglość i w ciekawym miejscu jakim jest Boston.”

Jak widać Boston znany jest nie tylko z herbatki bostońskiej „Boston Tea Party”, ale również z osiągnięć w stomatologii zachowawczej.

This site uses cookies to provide services at the highest level. By continuing to use the site, you agree to their use.

Accept Read more