Mówimy po ukraińsku / Ми розмовляємо українською

Wizyta u dentysty wielu pacjentom kojarzy się przede wszystkim ze strachem i bólem. „Dentofobia, czyli strach przed dentystą zajmuje 10 miejsce na liście najpopularniejszych fobii, tuż za najpopularniejszym lękiem przed pająkami, ludźmi i lękiem wysokości. Dziś 9 na 20 osób myśl o dentyście przyprawia o panikę.” – podaje amerykański portal Livescience.com.

Okazuje się, że nie przyczyną strachu najczęściej nie jest sam ból podczas leczenia, ale lęk przed bolesnym zastrzykiem znieczulającym.

Rozwiązaniem problemu jest nowoczesne komputerowe znieczulenie The Wand, które nie zadaje pacjentowi bólu. Jest to metoda bezstrzykawkowa. Nowoczesna stomatologia rezygnuje z tradycyjnych metod znieczulenia na rzecz komputera.

The Wand to urządzenie, które podaje znieczulenie poprzez mikroprocesor. Znieczulenie podawane jest stopniowo, nie powodując odrętwienia ani bólu. Ważny jest również aspekt psychologiczny – pacjent przestaje kojarzyć znieczulenie z bolesnym ukłuciem.

Nie bez znaczenia pozostaje aspekt bezbolesnego znieczulenia podczas leczenia dzieci. Dzięki The Wand pacjent, również dziecko, nie będzie odczuwał bólu i dyskomfortu, kolejne wizyty będą mniej stresujące, a samo nastawienie psychiczne – bardziej optymistyczne.

Nasza Klinika wkrótce będzie wyposażona w The Wand, co w zdecydowany sposób poprawi komfort podczas wizyt naszych pacjentów.

This site uses cookies to provide services at the highest level. By continuing to use the site, you agree to their use.

Accept Read more